Sävyttävä aurinkovoide kasvoille spf 50
Alga Maris sävyttävä aurinkovoide SPF50 kasvoille antaa sävyä iholle samalla kun luonnolliset mineraaliaurinkosuoja-aineet suojaavat ihoasi auringonsäteiltä.
Alga Maris sävyttävä aurinkovoide SPF50 kasvoille antaa sävyä iholle samalla kun luonnolliset mineraaliaurinkosuoja-aineet suojaavat ihoasi auringonsäteiltä. Alga Maris Sävyttävä Aurinkovoide kasvoille SPF50 sopii erinomaisesti silloin kun ihosi kaipaa korkeaa suojaa auringon säteitä vastaan ja haluat samalla kevyttä päivetystä iholle. Ei jätä ihoa tahmaiseksi. Luonnolliset mineraaliaurinkosuojat suojaavat ihoa tehokkaasti UVA- ja UVB-säteiltä. Antioksidanttiset raaka-aineet hoitavat ihoa tehokkaasti samalla kun mineraaliaurinkosuoja-aineet suojaavat tehokkaasti auringonsäteiltä.Hellävarainen hypoallergeeninen koostumus sopii erinomaisesti herkälle iholle sekä raskauden ja imetyksen aikana.Alga Maris luonnolliset aurinkovoiteet ovat helposti levittyviä, kevyitä ja nopeasti imeytyviä voiteita.
ALGA MARIKSEN INNOVATIIVINEN 2 IN 1 -AURINKOVOIDE ANTAA KASVOILLE KAUNIIN SÄVYN JA TEHOKKAAN AURINKOSUOJAN
Voiteen sisältämä fysikaalinen aurinkosuoja muodostuu luonnollisista mineraalioksideista, jotka heijastavat auringonsäteet pois iholta. Algamariksen kasvoille suunnattu sävyttävä aurinkovoide SPF50 on täydellinen vaihtoehto silloin, kun haluat yhdistää päivettyneen lookin, saada kevyttä kasvoille peittoa ja suojata ihon turvallisesti UVA- ja UVB-säteiltä. Käytä sellaisenaan tai yhdistä muiden meikkituotteiden kanssa! Luomuglyseriini kosteuttaa ihoa ja kamomillauute rauhoittaa. Patentoitu Alga-gorria -yhdiste antaa iholle antioksidanttista suojaa, kosteuttaa ja ravitsee. Algamaris-aurinkovoidetuotteet ovat aina turvallisia sekä sinulle että ympäristölle. Sävytetyssä aurinkovoiteessa on kesäisen vaniljainen tuoksu!
SÄVY:
Beige vaalealle ja keskitummalle iholle
TURVALLINEN JA TÄYSIN LUONNOLLINEN ALGA MARIS SÄVYTTÄVÄ AURINKOVOIDE KASVOILLE SPF50
- Ecocert -sertifioitu
- Hajusteeton koostumus
- Vegaaninen
- Vedenkestävä
- Imeytyy nopeasti
- Levittyy tasaisesti
- Ei saastuta vesistöjä
- Ei sisällä nanopartikkeleita
- Luonnolliset ja turvalliset titaani- ja sinkkioksidit suojaavat ihoa UVA- ja UVB-säteiltä
- Alga-gorria -yhdiste on punalevästä uutettu antioksidantti, joka estää auringonsäteiden aiheuttamia ihovaurioita neutralisoimalla vapaita radikaaleja. Sen antioksidanttiset ominaisuudet ovat viisi kertaa tehokkaammat kuin C-vitamiinilla.
- Luomuglyseriini kosteuttaa ihoa
- Ilmatiivis ja hygieeninen pumppupullo
Pakkauskoko: 50 ml tyhjiöpakkaus
Käyttö:
Levitä sävytettyä voidetta puhdistetuille kasvoille, koko kasvojen alueelle.
Kerrosta tarvittaessa peittävämmän lopputuloksen aikaansaamiseksi tai käytä voiteen päällä erillistä peiteainetta.
Alga Maris -aurinkosuojatuotteet ovat vettä hylkiviä, mutta vedessä vietetyn ajan jälkeen voiteen lisääminen on suositeltavaa. Vältä kosketusta silmien kanssa. Vain ulkoiseen käyttöön. Pidä poissa lasten ulottuvilta.
Suosittelemme poistamaan aurinkosuojan iholta päivän päätteeksi öljymäisellä puhdistustuotteella ja Konjac-ihonhoitosienellä.
Inci:
Caprylic/Capric Triglyceride, Zinc Oxide, Coconut Alkanes, Aqua, Titanium Dioxide, Oryza Sativa Powder*, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Prunus Domestica Seed Oil*, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Glycerin**, Sorbitan Olivate, Alumina, Stearic Acid, Coco-Caprylate/Caprate, Magnesium Sulfate, Gelidium Sesquipedale Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, CI 77492, Glyceryl Caprate, Octyldodecanol, Propanediol, Polyglyceryl-4 Caprate, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol, CI 77491, CI 77499, Jojoba Esters, Trihydroxystearin